Projekty sportowe – 100 pompek dziennie

Odchudzanie czy zachowanie dobrej formy, rozwój mięśni czy też poprawa sylwetki – każdy z tych celów można osiągnąć dzięki dobrze dobranemu projektowi sportowemu. Projekty te to nic innego, jak przemyślane programy treningowe, które mają jasno określony cel.

Na które z projektów sportowych warto zwrócić uwagę?

Jednym z bardziej popularnych programów treningowych jest projekt o nazwie „100 pompek”. Pompki to świetne uzupełnienie treningu wytrzymałościowego oraz siłowego, zaś ich główną zaletą jest kształtowanie mięśni klatki piersiowej i ramion. Regularne ćwiczenie pompek pozwala zachować dobrą formę i zdrowie, jednak mało kto bez odpowiedniego przygotowania potrafi wykonać większą serie takich ćwiczeń. Projekt 100 pompek ma na celu stopniowe wzmacnianie poszczególnych mięśni i ich rozwijanie. Trening zaczyna się od testu, podczas którego można sprawdzić swą formę. Ile pompek jesteś zrobić na początku? Pięć? Dziesięć? Od tego, ile pompek wykonasz na starcie zależy to, od którego punktu rozpocznie plan treningowy. Większość osób zaczyna od ćwiczeń z przedziału 5-10 pompek. Program ułożony jest tak, by stopniowo zwiększać ilość wykonywanych w ciągu treningu pompek. W efekcie osoby ćwiczące systematycznie osiągają główny cel programu i wykonują magiczną liczbę 100 pompek.

Push Up Bars

Innym popularnym projektem jest aerobiczna 6 Weidera, której celem jest wzmocnienie mięśni brzucha. Ten trening pozwala cieszyć się pięknie wyrzeźbionymi mięśniami brzucha. Efekt taki można osiągnąć dzięki wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń uwzględnionych w programie. Trening ten musi być dodatkowo wspierany przez prawidłowe odżywianie, czyli przez jedną z diet odchudzających. Zalecane są tu również odpowiednie suplementy diety, dzięki którym tłuszcz spalany jest szybciej, zaś mięśnie stają się bardziej widoczne.

2 komentarze