Jakie odżywki białkowe używać?

Białko jest ważnym składnikiem i budulcem naszych mięśni. Jego odpowiednia ilość w diecie pozwala nam zachować masę mięśniową oraz zadbać o jej przyrost w sytuacji, gdy dieta bogata w białko zostanie połączona z odpowiednią porcją ruchu. Każdy z nas, aby zapewnić sobie zdrowie i dobrą formę, powinien przyjmować każdego dnia odpowiednią ilość białka. Są jednak i tacy, którzy intensywniej pracują nad rozwojem swej masy mięśniowej. Im potrzebne jest specjalne odżywianie, dzięki któremu efekty ćwiczeń staną się lepiej i szybciej widoczne. Pomocą takim osobom służą również specjalne odżywki, które przez wielu sportowców są traktowane jako ważny suplement diety.

Najlepsze odżywki dla tych, którym zależy na dobrze rozwiniętych mięśniach, to odżywki białkowe. Są one pomocne nie tylko w rozbudowie swych mięśni, ale także rewelacyjnie wspomagają odchudzanie. W jaki sposób? To proste – białko pomaga spalać tkankę tłuszczową i ma bardzo dobry wpływ na ludzki metabolizm.

Supplements (or a visual representation of my craziness)

Rozwój muskulatury oraz szybsze spalanie tłuszczu to najważniejsze zalety odżywek białkowych, których szeroki asortyment można znaleźć z sklepach z odżywkami. Jakie odżywki białkowe wybrać? Które z nich są najlepsze?

Najlepiej dobrać odżywki do swych potrzeb. Ci, którym zależy na szybkim uzupełnieniu ilości białka, powinni wybrać odżywki białkowe szybkowchłanialne (białka serwatkowe).

Ci, którym zależy na utrzymaniu stałego poziomu aminokwasów w mięśniach lepiej zrobią wybierając białka całodniowe. Wśród dostępnych na rynku odżywek białkowych największą popularnością cieszą się koncentraty białka, które są dobrym (i tanim) źródłem protein, przy czym dla kulturystów i osób intensywnie ćwiczących szczególnie zalecane są koncentraty białka serwatkowego.