Polecane diety redukcyjne.

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów niezbędne jest wprowadzenie kilku korekt w swym dotychczasowym stylu życia. Pierwszą sprawą jest zwiększenie swej aktywności fizycznej. Druga kwestia, która zazwyczaj wymaga sporych zmian, to odżywianie i związany z tym wybór najlepszej dla siebie diety. Na szczęście odchudzanie ułatwiają nam specjalnie opracowane na taką okoliczność diety redukcyjne.

Na czym polega odżywianie w przypadku diet redukcyjnych? Na czym polega działanie tych diet? Podstawowym założeniem takich diet jest utrata tkanki tłuszczowej i uwidocznienie mięśni. Ilość przyjmowanych w ciągu dnia kalorii jest tu ograniczona do niezbędnego minimum.

[staple diet]

Najlepsze redukcyjne diety

Do najpopularniejszych i najbardziej zalecanych diet redukcyjnych zaliczane są m.in. dieta Atkinsa. Jej podstawowe założenie brzmi: dużo białka i tłuszczów, mało węglowodanów. Ważną rolę w tym programie odżywiania zajmują mięsa oraz ryby, a także owoce i warzywa. Inną popularną dietą redukcyjną jest dieta Dukana, zwana też proteinową lub białkową. To jedna z najmodniejszych w ostatnim czasie diet, której podstawę stanowi białko – ważny budulec mięśni. Jednocześnie ten program odchudzający ogranicza ilość spożywanych węglowodanów oraz tłuszczów. Inną ciekawą dietą jest ta o nazwie Omega. Tu podstawowe znaczenie mają tak cenne dla zdrowia kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Jak podkreślają specjaliści ta dieta pozwala połączyć odchudzanie i zdrowe odżywianie w spójną całość, która zapewni nie tylko redukcję wagi, ale również zdrowie.

Diety redukcyjne warto wzbogacić dodatkowo suplementami diety. W sklepach z odżywkami oraz w sklepach z suplementami diety znaleźć można szereg produktów, które mają uzupełniać ewentualne braki witamin i minerałów u osób intensywnie się odchudzających, których codzienne odżywianie powinno, lecz nie zawsze dostarcza, odpowiedniej ilości tak ważnych dla zdrowia i prawidłowej pracy organizmu składników.

Jeden komentarz