Zakwaszony organizm? Jest na to sposób!

Złe samopoczucie może mieć różne przyczyny. Należą do nich warunki pogodowe, stres czy nieprawidłowa dieta. Często występującym wśród Europejczyków problemem jest zjawisko zakwaszenia organizmu. Powoduje ono osłabienie i senność. Dodatkowo stajemy się mniej odporni na różnego rodzaju infekcje. Dolegliwość wpływa także niekorzystnie na kondycję skóry i włosów. Objawami zakwaszenia są również biegunki i zaparcia. Przyczyną problemu jest zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa organizmu.

Odpowiednia dieta

Spożywane przez nas pokarmy mogą mieć różny wpływ na nasze zdrowie. Podczas gdy niektóre pokarmy wykazują działanie alkalizujące, większość wpływa na organizm zakwaszająco. Mogłoby się wydawać, że do tej drugiej grupy należą produkty, cechujące się kwaśnym smakiem. Zakwaszenie jest jednak wynikiem działania substancji, które powstają po rozkładzie pożywienia. Szkodliwe działanie wykazują jaja, mięso, wędliny, ryby i sery. Zakwaszenie mogą również spowodować dostarczane w nadmiarze produkty zbożowe, ryż, tłuszcze, słodycze, słodkie napoje gazowane, kawa, herbata czy alkohol. Można zatem wywnioskować, że nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od naszego jadłospisu. Zbawienny wpływ mają natomiast kasza jaglana oraz migdały. Z warzyw najlepsze będą cukinia, bakłażan, szpinak, rzodkiewka, buraki, brokuł, marchewka, seler i pomidor. Najlepsze owoce to kiwi, arbuz, banan, brzoskwinia, truskawka i malina.

Szkodliwy wpływ kwaśnej wody

Zakwaszenie organizmu jest spowodowane nie tylko wartościami odżywczymi, które dostarczamy do organizmy, ale też spożywaniem napojów gazowanych. Dlatego bardzo ważne jest aby woda, którą pijemy była odpowiednio oczyszczona, oraz posiadała wyższy poziom pH. Z tego powodu warto stosować specjalne jonizatory. Dostarczają one wodę alkaliczną. Jej picie zapewnia wytworzenie we krwi odpowiedniego środowiska, które ułatwia organom prawidłowe działanie. Oferowany przez Global Water produkt posiada unikalną funkcję podgrzewania wody. Oprócz tego, cechuje się prostymi w wymianie wkładami. Przefiltrowana w urządzeniu woda, pozwala utrzymać prawidłowy poziom pH w organizmie. Zapobiega to występowaniu wielu innych chorób. Zalicza się do nich cukrzycę, odwodnienie, niewydolność nerek, zawał czy udar.

Częste dolegliwości zdrowotne mogą mieć różne przyczyny. Jeśli nie jesteśmy pewni czy cierpimy na zakwaszenie organizmu, możemy wykonać test, znajdujący się na stronie Global Water. Objawami dolegliwości mogą być bóle głowy i stawów, zgaga, trądzik, świąd, wypadanie włosów, nerwowość czy ociężałość. Problem zostanie najszybciej dostrzeżony przez osoby odchudzające się. Zaobserwują one spowolnione trawienie i trudność w wydalaniu szkodliwych substancji. Nawet jeśli nie skarżymy się na różnego rodzaju schorzenia, ważna jest odpowiednia profilaktyka. Z tego powodu warto zaopatrywać się w specjalne urządzenia, mające zbawienny wpływ na nasze zdrowie.