Tajemnica pięknej cery

Wiele z nas wydaje mnóstwo pieniędzy na preparaty i kosmetyki służące do pielęgnacji twarzy. Poświęcamy również dużo czasu na to, aby wyglądała jak najlepiej. Czasami mimo wszystko efekt nas nie zadowala. Problem może tkwić w naszym odżywianiu! Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to co jemy ma ogromny wpływ na stan naszej cery.

Dużo witamin

141416020569572600Nasza dieta powinna być bogata przede wszystkim w witaminy A, B, C i E. Spożywajmy dużą ilość marchwi, suszonych moreli, szpinaku, czerwonej papryki, ponieważ te owoce i warzywa zawierają beta-karoten przekształcający się w witaminę A dopiero w naszym organizmie. Źródłem witaminy B jest wątróbka, chude mięso, banany, jajka. Ta witamina jest bardzo ważna, ponieważ łagodzi podrażnienia, nawilża skórę i zapobiega powstawaniu zaskórników. Odmładzająca skórę witamina C znajduje się głównie w owocach cytrusowych. Witaminę E, opóźniającą powstawanie zmarszczek znajdziemy w olejach roślinnych, kiełkach, pestkach słonecznika i dyni.

Jedz ryby!

W naszym jadłospisie powinny znaleźć się ryby, ponieważ są one źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Dzięki nim skóra szybciej się regeneruje, jest także bardziej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Działają one przeciwzapalnie i łagodząco, zmniejszają obrzęki. Zapobiegają również nowotworom skóry. Te kwasy tłuszczowe o licznych właściwościach znajdziemy w morskich rybach, takich jak makrela, łosoś, śledzie, sardynki. Ich źródłem są również oleje roślinne, orzechy włoskie i żółtka jaj.

Co warto ograniczyć?

Spożywanie cukru i soli w dużej ilości nie wpływa dobrze na naszą cerę. Produkty bogate w sól powodują zatrzymywanie wody w organizmie, przez co skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Słodycze i ostre przyprawy sprawiają, że na twarzy pojawiają się wypryski i przebarwienia. Nadmiar soli i cukru sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje.

Miejmy na uwadze to, że dzięki odpowiedniej diecie nasza skóra może uzyskać zdrowy i świeży wygląd. Bardzo istotne jest picie wody w dużych ilościach, ponieważ gwarantuje ona nawilżenie, które zapewnia młodą i piękną skórę!

Źródło: http://ladytime.pl