Odchudzasz się? Skorzystaj z pomocy aplikacji dietetycznej!

 

Zapanowała moda na zdrowe żywienie i coraz szerzej promowana jest szczupła sylwetka. Strzeżcie się wszyscy z nadwagą. Skończyły się czasy, w których pulchność była sexy. Z jednej strony to dobrze, promowanie zdrowego stylu życia jest jak najbardziej ok. Z drugiej czy naprawdę trzeba katować się drakońskimi dietami, aby stracić trochę zbędnego ciałka? Co mają począć wszyscy, ze mną na czele, którzy mają kilka dodatkowych kilogramów? Przede wszystkim nie załamywać się tylko działać i szukać pomocy, gdziekolwiek się da. Samemu niewiele zdziałamy. Do nas należy codzienne motywowanie się, a resztę zostawmy profesjonalistom. Ja postawiłam na program DietMap. Oferujący zbilansowany plan żywieniowy, z którym schudnę zdrowo i skutecznie. Do działa.

 

Zarejestrowałam się, wprowadziłam dane. Pierwsze, co mnie zaskoczyło (pozytywnie) to fakt, z sama mogę zadecydować ile chcę schudnąć. Moja nadwaga jest niewielka, zatem 5 kg powinno wystarczyć. Idziemy dalej. Program wygenerował mi dietę na 1400 kcal. Mało, dużo? Sama nie wiem. Do tej pory odchudzałam się narzucają sobie własne ograniczenia. Nieskutecznie. Dlatego ogromne nadzieje pokładam w aplikacji DietMap. Nie zawiodłam się. Plany żywieniowe diety zbilansowanej okazały się strzałem w 10. Tego potrzebowałam. Konkretnych wytycznych, rozpisanych posiłków, łatwych przepisów i automatycznej listy zakupów. Wszystkie te funkcjonalności oferuje program DietMap. Ale po kolei.

 

Po pierwsze smaczne i zdrowe potrawy. Dietetycy postarali się i zadbali o to, aby potrawy w diecie były lekkie, rozmaite i naprawdę smaczne. Nie ma tu miejsca na nudę. Niektóre przepisy mają w sobie coś z tradycyjnych potraw, inne zaś są nowoczesne i wykorzystują najnowsze i modne produkty spożywcze takie jak quinoa czy jagody goi. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnik polskiej kuchni oraz ktoś kto lubi eksperymentować. Bardzo przydatną i chyba nigdzie indziej nie spotykaną funkcją jest możliwość wymiany produktów, posiłków i całych dni w obrębie naszego planu żywieniowego. Program czuwa nad nami i informuje, kiedy wprowadzone przez nas modyfikacje są niekorzystne i zwiększają dzienną dawkę kalorii. W takiej sytuacji obniża porcje w kolejnych posiłkach lub wydłuża czas diety. Bardzo cenną rzeczą jest informowanie nas o zbliżającej się porze posiłku. Regularność jedzenia to zawsze był mój największy problem. Bywało także po śniadaniu nie jadłam aż do kolacji. Teraz, dzięki om wiem, że za chwilę zbliża się pora na drugie śniadanie. Koniec z długimi przerwami i półdniowymi głodówkami. Po pierwszym miesiącu stosowanie diety nie musiałam już czekać na y. Mój żołądek sam domagał się kolejnej porcji jedzenie. Nie sądziłam, że kiedyś to nastąpi. Aplikacja umożliwia także kontrolowanie naszych postępów w odchudzaniu. Możemy aktualizować masę ciała i patrzeć jak leci w dół. Dla mnie to niezły motywator. Gdy waga nagle stanie, widzę, że dalej musze ciężko pracować. Jedna z bardziej przydatnych funkcji jest automatyczna lista zakupów, którą możemy wygenerować na dzień, dwa a nawet tydzień. Dzięki temu zakupy przebiegają sprawnie, a ja nie musze się martwić, że zabraknie mi produkty do przyrządzenia posiłku z diety.

 

Refleksje po pierwszym miesiącu: nie wiem jak mogłam odchudzać się bez aplikacji. Program DietMap to aplikacja w 100% dla mnie. Odpowiada mi pod każdym względem. Z czystym sumieniem polecę go wszystkim, którzy potrzebują pomocy w walce ze zbędnymi kilogramami i strażnika odchudzania.

Projekt Dietmap jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w waszą przyszłość.

logo unii artykuły