Odchudzanie – tłuszcz

Nie ulega wątpliwości, że dużą rolę w prawidłowym odchudzaniu pełni tłuszcz. Ilość przyswajanego dziennie tłuszczu jest więc bardzo ważna, o ile chcesz cieszyć się szczupłą i piękną sylwetką. Czy oznacza to, że musisz z niego rezygnować? Oczywiście, że nie. W żadnym wypadku nie powinieneś tego robić! Dlaczego? Ponieważ tłuszcz jest potrzebny do funkcjonowania organizmu, dlatego też jego małe ilości powinny być zawsze dostarczane wraz z pokarmem. Niektórzy jednak wieżą w zbawczą moc, że posiłek bez tłuszczu jest zdrowszy, że pomoże mu szybciej zrzucić na wadze. W pewnym sensie można to uznać za prawdę, ale całkowite zrezygnowanie z tłuszczu jest bardzo złą decyzją, co zapewne będzie widoczne tuż po wróceniu do normalnego trybu jedzenia – efekt jojo murowany.

Odchudzanie nie wydaje się być skomplikowaną czynnością. Dlaczego? W zasadzie wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, by wszystko poszło zgodnie z planem. Sęk w tym, że zwykle nikt tego nie robi, dlatego też większość ma problemy z zrzuceniem wagi. Wtedy też zaczyna się lament, że wszystko jest pozbawione sensu, że nie ma już dla nas nadziei lub że dieta była nie ta. Oczywiście zazwyczaj to my sami robimy sobie krzywdę, jesteśmy winni swoich przegranych. Nie zmienia to jednak faktu, by w końcu wziąć się w garść i zacząć wszystko od początku – ale bez pretekstów na przerwę, bo ona nie wchodzi w grę.

Zasadniczo niezwykle często zastanawiam się nad tym, czy odchudzanie ma jakikolwiek sens. Zastanawiam się zazwyczaj pod względem wszystkich tych pyszności na które z reguły mogę sobie pozwolić w ciągu dnia. Nie oznacza to jednak, że mam przesadzać – wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Mój brzuszek staje się jednak coraz większy, dlatego rozważnie planuje każdy swój następny kęs – staram się by było to wartościowe jedzenie. Przejście na dietę z pewnością rozwiązało by wszelkie problemy, ale jak pomyślę, że miałbym obejść się bez tych wszystkich pyszności, to od razu odchodzą mi siły. Jest źle.

Gdybym jednak miał silną wolę i samozaparcie to pewnie bym dał radę i tutaj przechodzimy do naszej głównego punktu, właściwie meritum sprawy. Prawidłowe i trwałe odchudzanie zależy od nas samych, naszych przyzwyczajeń, z których w gruncie rzeczy możemy zrezygnować i nie jest to takie trudne. Co więc wybierzesz?