Prawidłowe spalanie tłuszczu

Jeśli planujesz schudnąć, najlepszym sposobem osiągnięcia tego celu jest niewątpliwie rozsądne odżywianie się. Zasadnicze znaczenie mają trwale zmiany nawyków dietetycznych. Kuracja nie powinna zawierać okresu głodzenia się, po którym wzrośnie twój apetyt na słodycze i wypieki cukiernicze. Powinna ona polegać na poprawie bilansu kalorycznego całodziennego wyżywienia. Jeśli porównamy ciało do pieca, a przemianę materii do ognia, to pożywienie jest paliwem. Aby podtrzymać ogień, powinniśmy pamiętać o używaniu odpowiedniego paliwa i regularnym dokładaniu do pieca.

Najprościej mora powiedzieć, że zdrowe odżywianie oznacza spożywanie produktów dobrej jakości w rozsądny sposób. Przekąski typu „fast food”. słodycze, ciastka i czekoladki są jak dokładane do ognia wilgotne polana – nie palą się zbyt dobrze. Owoce, warzywa, produkty z pełnego ziarna, np. chleb razowy, to dużo lepsze paliwo. Dobrym podejściem jest zwracanie uwagi na wartość odżywczą i energetyczną jedzenia. Cukier dostarcza tylko „pustych” kalorii i nie ma żadnych dodatkowych składników. Postaraj się jeść tylko te produkty, które mają wartości odżywcze.

Niektórzy dietetycy uważają, że pomijanie posiłków i stosowanie głodówki to najlepszy sposób na zmniejszenie masy ciała. Jeśli rozpalimy ogień w porze śniadania i nie dołożymy paliwa w południe, to co staniemy, gdy wrócimy do domu wieczorem? Warto na to uważać! To nie jest tylko nasze spojrzenie na tą sprawę.