Czy twój organizm też nie przyswaja syntetyków?

Organizm nie przyswaja wcale lub słabo syntetyków wystarczy choćby poczytać sobie o witaminie C wytwarzanej w formie tabletki – oczywiście źródła muszą być niezależne. Witamina C  – syntetyczna oczywiście – praktycznie wcale nie jest wchłaniana przez organizm, jej działanie to skutek efektu PLACEBO.

O tym się także nie mówi, bo za tym stoi silne lobby farmaceutyczne produkujące ją raczej nie pozwoli na żadne negatywne opinie na ten temat. Jeden z moich znajomych buduje masę tylko na odżywkach. Skutek jest taki, że raz nabiera na wadze – kiedy odżywia się odżywkami – potem masę traci i tak w kółko. Na temat szkodliwości odżywek raczej nic powszechnie nie wiadomo. Stąd też moja gorąca apelacja – lepsza dobra dieta niż bawienie się w odżywki.

Oczywiście czasem odżywki mogą się bardzo przydać np. kiedy człowiek spala bardzo dużo energii a nie fizycznej możliwości zadbać o odpowiednio zbilansowane posiłki- przykładem mogą być sportowcy przed zawodami itp. sytuacje, kiedy raczej trudno jest zadbać o posiłki -nie ma się na to czasu , albo nie ma możliwości. Wyniki badań na temat dobroczynnego wpływu mleka na zdrowie są dwie. Tam gdzie naukowców sponsoruje lobby mleczarskie tam naukowcy twierdzą, te mleko jest bardzo zdrowe i dobre dla każdego.

Natomiast, jeśli badania są sponsorowane przez np. producentów tylko i wyłącznie np. jogurtów to z badań jasno wynika, że mleko takie wspaniałe nie jest, ale przetwory mleczne już tak. Gdzie leży prawda – pośrodku a w branży odżywek jest tylko jedno silne stanowisko — producenci, na razie zdanie na temat suplementów jest jedno i nie ma żadnej alternatywy, w postaci zdania choćby naukowców bezstronnych (których badania nie są sponsorowane przez lobby „odżywkę”).