Nie zapomnij o śniadaniu!

Nikt z nas, nie powinien zapominać o śniadaniu. Mimo natłoku obowiązków, towarzyszących nam od samego rana, każdy powinien poświęcić choćby 5 minut, na to by zjeść choćby jedną kanapeczkę. Śniadanie, zjedzone najpóźniej godzinę po przebudzeniu, wywiera ogromny wpływ na nasz organizm. Pierwszym, ważnym zadaniem jakie wypełnia to rozpoczęcie procesu metabolizmu. Dzięki spożywaniu regularnych śniadań, pośrednio wypływamy na zmniejszenie się naszej nadwagi czy też nie dopuszczania do jej powstania.

Organizm potrzebuje pewnej dawki energii, do tego aby mógł funkcjonować  w należyty sposób. To dzięki śniadaniu, a nie dzięki kawie czy energetykowi mamy siłę do zmierzenia się z problemami kolejnego dnia. To co jemy na śniadanie, nie jest bez znaczenia. Zdrowe śniadanie, które wyjdzie na korzyść naszemu organizmowi to przede wszystkim łatwo przyswajalne dla naszego organizmu węglowodany, białko oraz tłuszcze. Taki zestaw zapewni nam uczycie sytości oraz doda tak potrzebnej energii.

Pamiętaj, że nie należy pić kawy na pusty żołądek. Jeśli należysz do kawoszy, postaraj się wypić kawę po zjedzeniu śniadania. Odbije się to z wielką korzyścią dla twojego żołądka. Jeśli pominiemy śniadanie w naszym codziennym rozkładzie zajęć, przede wszystkim spowolnimy pracę naszego metabolizmu. W drodze do pracy, możemy stać się głodni i zjemy to co mamy akurat pod ręką, czyli ciasteczka, chipsy czy innego rodzaju puste kalorie.

W ten sposób łatwiej o kilogramy, które będą wspaniale magazynować się w postaci tkanki tłuszczowej. Innymi, negatywnymi skutkami braku śniadania są bóle głowy, zmęczenie, brak koncentracji a nawet omdlenia. Jeśli do tej pory, omijałaś śniadania, postaw sobie za cel, wprowadzić je na stałe do swojego planu dnia.