Skutki odchudzania o których się nie mówi

Z otyłością oraz nadwagą trzeba walczyć. Nie można powiedzieć, że zbędne kilogramy wnoszą coś pozytywnego do naszego życia. Okazuje się jednak, że odchudzanie się w niewłaściwy sposób, może być równie niebezpieczne jak sama otyłość. Właśnie z tego powodu, kładzie się nacisk na odchudzanie w zdrowy sposób. Decydując się na gubienie kilogramów, w sposób nieodczuwalny dla organizmu, musimy liczyć się z tym, że kilogramy będą nas opuszczać bardzo powoli.

Dzięki temu, unikniemy jednak przykrych następstw złego odchudzania. Okazuje się ze rozregulowanie procesu metabolizmu, czy efekt jo-jo jest najmniej poważnym skutkiem złej diety. Musimy liczyć  się z ogólnym osłabieniem organizmu a także osłabieniem odporności. Dochodzić może nawet do omdleń. Ciężej jest nam się skoncentrować na wykonywanej pracy, przez co prowadzenie pojazdu może zagrażać nawet naszemu życiu. Pogorszeniu ulegnie także nasz wygląd zewnętrzny. Stopniowo będziemy widzieć jak słabną nasze włosy oraz niszczeją paznokcie.

Skóra będzie tracić swoją elastyczność. Zaburzenia wagi oraz niedobory w organizmie podstawowych składników odżywczych mogą skutkować  w poważnych zaburzeniach hormonalnych, których skutkiem może być niepłodność a nawet bezpłodność, poprzez zaprzestanie miesiączkowania u kobiet. Kolejnym przykrym skutkiem złego odchudzania, są zaburzenia w pracy serca. Organizm będzie ulegał co raz większemu zakwaszeniu, nerki i wątroba mogą przestać funkcjonować jak na leży ze względu na ich duże obciążenie.

Nieprawidłowa dieta może prowadzić do chorób na tle psychicznym, których jest bardzo wiele a anoreksja czy bulimia stanowią tylko wierzchołek góry lodowej. Lista negatywnych skutków odchudzania, jak widzimy jest bardzo długa. Możemy ją stale powiększać, i wymieniać dalej – osteoporoza, niedokrwistość. Nie będzie to jednak miało żadnego sensu, gdy decydując się na odchudzanie postanowimy zrzucić 20 kg za pomocą diety cud. Jeśli chcesz zdrowo chudnąć, pomijając wyżej wymienione zaburzenia, skonsultuj się z lekarzem dietetykiem w celu omówienia indywidualnego toku odchudzania.