Otyłość wśród dzieci

Wrzesień 17, 2013 | Autor: odado w Bez kategorii

Otyłość zbiera co raz większe żniwo. Wyjątkiem nie pozostają nawet dzieci. Otyłość jest przyczyną wielu poważnych chorób takich jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy choroby serca. W związku z powyższymi chorobami, bardzo ważne jest podjęcie walki ze zbędnymi kilogramami już w fazie nadwagi. Otyłość, szczególnie groźna jest u dzieci, w fazie wzrostu. Jednak odchudzanie dzieci, nie należy do najprostszych zajęć. Z cała pewnością, proces taki powinien odbywać się pod okiem lekarza. Jednak, w jaki sposób odchudzić dziecko?

Nie najlepszym pomysłem, będzie stosowanie w tym wypadku rygorystycznych diet odchudzających. Dziecko, powinno mieć pokryte w całości dzienne zapotrzebowanie, na produkty z różnych grup pokarmowych. Nie powinno się zatem, obniżać kalorycznego zapotrzebowania na jedzenie. W tym wypadku, niektórzy rodzice załamują ręce. Jednak mimo iż odchudzanie dziecka, nie należy do najprostszych zadań, to z cała pewnością jest wykonalne. Pierwszym podstawowym krokiem, jest zapewnienie dziecku dużej ilości ruchu.

W tym celu możemy malucha zaangażować w różne zajęcia poza lekcyjne czy też wspólnie spędzać czas w bardzo aktywny sposób. Podczas aktywności fizycznej, nie tylko spalana zostaje tkanka tłuszczowa, ale także w szybszy i bardziej sprawny sposób, działa nasz metabolizm. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest ograniczenie słodkich i słonych przekąsek a także jedzenia typu fast food. Gdyż produkty te zaliczają się tylko i wyłącznie do grupy pustych kalorii, które dodatkowo ciężko spalić.

Wrogiem sylwetki pozostającej w normie są także słodzone napoje, zarówno gazowane jak i nie. Jednak najgroźniejszym dla sylwetki pozostają napoje typu cola. Jak więc widzimy, sami możemy wprowadzić kilka zmian w życiu dziecka, które z cała pewnością wyjdą na korzyść jego wagi. Ewentualnych zmian w diecie powinien dokonać lekarz dietetyk. Eksperymentowanie na młodym organizmie, bądź ograniczanie liczby posiłków lub ich ilości może okazać się bardzo niebezpieczne.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *