Otyłość wśród dzieci

Otyłość zbiera co raz większe żniwo. Wyjątkiem nie pozostają nawet dzieci. Otyłość jest przyczyną wielu poważnych chorób takich jak nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca czy choroby serca. W związku z powyższymi chorobami, bardzo ważne jest podjęcie walki ze zbędnymi kilogramami już w fazie nadwagi. Otyłość, szczególnie groźna jest u dzieci, w fazie wzrostu. Jednak odchudzanie dzieci, nie należy do najprostszych zajęć. Z cała pewnością, proces taki powinien odbywać się pod okiem lekarza. Jednak, w jaki sposób odchudzić dziecko?

Nie najlepszym pomysłem, będzie stosowanie w tym wypadku rygorystycznych diet odchudzających. Dziecko, powinno mieć pokryte w całości dzienne zapotrzebowanie, na produkty z różnych grup pokarmowych. Nie powinno się zatem, obniżać kalorycznego zapotrzebowania na jedzenie. W tym wypadku, niektórzy rodzice załamują ręce. Jednak mimo iż odchudzanie dziecka, nie należy do najprostszych zadań, to z cała pewnością jest wykonalne. Pierwszym podstawowym krokiem, jest zapewnienie dziecku dużej ilości ruchu.

W tym celu możemy malucha zaangażować w różne zajęcia poza lekcyjne czy też wspólnie spędzać czas w bardzo aktywny sposób. Podczas aktywności fizycznej, nie tylko spalana zostaje tkanka tłuszczowa, ale także w szybszy i bardziej sprawny sposób, działa nasz metabolizm. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest ograniczenie słodkich i słonych przekąsek a także jedzenia typu fast food. Gdyż produkty te zaliczają się tylko i wyłącznie do grupy pustych kalorii, które dodatkowo ciężko spalić.

Wrogiem sylwetki pozostającej w normie są także słodzone napoje, zarówno gazowane jak i nie. Jednak najgroźniejszym dla sylwetki pozostają napoje typu cola. Jak więc widzimy, sami możemy wprowadzić kilka zmian w życiu dziecka, które z cała pewnością wyjdą na korzyść jego wagi. Ewentualnych zmian w diecie powinien dokonać lekarz dietetyk. Eksperymentowanie na młodym organizmie, bądź ograniczanie liczby posiłków lub ich ilości może okazać się bardzo niebezpieczne.