Wpływ coli na nasz organizm

Wiele z dostępnych dziś produktów spożywczych, oraz napojów ma fatalny wpływ na zdrowie naszego organizmu. Przeważnie, nie zdajemy sobie sprawy z wagi problemu, dlatego nie staramy się ograniczyć spożywania szkodliwych produktów. Najpopularniejszym napojem gazowanym jest cola.  Każdy z nas wie, że jest on niezdrowy, a wręcz szkodliwy. Przeanalizowanie wpływu coli na funkcjonowanie naszych narządów, a także naszą masę ciała, niektórych przywodzi do całkowitego zrezygnowania z obecności w diecie napojów typu cola.

Jedna puszka coli, czyli około 250 ml zawiera 6 łyżeczek cukru. Zdawałeś sobie z tego sprawę? O szkodliwości cukru nie ma co pisać, co druga osoba unika go jak ognia, właśnie ze względu na jego zły wpływ. Nie czujemy tak dużej jego ilości w coli, gdyż słodki smak maskują inne chemiczne substancje. Po wypiciu puszki coli, poziom cukru we krwi nagle wzrasta. W ten sposób rozpoczyna się proces, który poprzez wyprodukowanie insuliny ma na celu zbicie wysokości cukru, ten zamieniony na tłuszcz odkłada się w części brzucha oraz ud. Proces ten osłabia zarówno naszą trzustkę jak i wątrobę.

Ponad to cola, jest niebezpieczna dla ciśnieniowców, gdyż wypicie jednej szklanki może wpłynąć na jego gwałtowny wzrost. Nie daj się zwieść wspaniałym, opowieściom producentów napoju o tym iż składa się on wyłącznie z produktów naturalnego pochodzenia. Pamiętaj jednak o tym, iż częste spożywanie coli, może doprowadzić do uzależnienia organizmu. Ponadto, kofeinę spożywamy nie tylko z colą ale także ze zwyczajną kawą.

Jeśli będziemy przekraczać dopuszczalne, dzienne dawki jej spożycia możemy cierpieć na bezsenność nie mówiąc już o tym jak bardzo zaszkodzimy swojemu zdrowiu. Rodzice powinni ograniczać podawanie dzieciom coli, właśnie ze względu na zawartość kofeiny. Jak więc sami zauważamy, cola wywiera bardzo szkodliwy wpływ na organizm ludzki. Jeśli mamy możliwość, to zrezygnujmy z niej całkowicie. Będziemy mogli cieszyć się wspaniałym zdrowiem oraz smukła sylwetką.