Dieta niskokaloryczna nie ma sensu

Otyłość jest rosnącym problemem. Dotyka co raz większą liczbę zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jeśli podejdziemy w niewłaściwy sposób do walki z tym problemem to może się okazać, że mimo największych trudów i poświęceń, nie schudniemy ani grama. Wielu z nas decyduje się na zastosowanie bardzo rygorystycznej diety, w mniemaniu iż tylko ona jest w stanie uwolnić nas od nadmiaru kilogramów. Jednak czy takie myślenie, ma uzasadnione podstawy? Dieta odchudzająca na którą się decydujemy, powinna być przede wszystkim zdrowa dla naszego organizmu. Czy rygorystyczna, dieta niskokaloryczna właśnie do takich należy? Przed rozpoczęciem kuracji, powinniśmy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na to pytanie. O skuteczności a także dobroczynnemu wpływowi diety, nie świadczy jej rygorystyczność i wielkie poświęcenia.

Dieta niskokaloryczna, należy do diet z wieloma ograniczeniami oraz skąpym menu. Monotonność jej posiłków wpływa na to, że ciężej nam dotrwać do jej końca. Przerwanie diety w trakcie jej trwania, wpływa na pojawienie się efektu jo-jo. Warto wspomnieć o tym, iż diety niskokaloryczne spowalniają działanie naszego metabolizmu. Choć wydawałoby się, że powinniśmy chudnąć w oczach, to wcale się tak nie dzieje. Organizm jest rozregulowany, przez co nawet w całości przyswaja sobie spożywany pokarm. Po zakończeniu diety, będzie nadrabiał utracone straty i magazynował zapas w postaci tkanki tłuszczowej, na podobny okres ”głodu”. Dieta niskokaloryczna to także okres osłabienia organizmu.

Częściej niż zwykle odczuwamy zmęczenie, senność także brak koncentracji, bóle i zawroty głowy. Chcąc na stałe zrzucić zbędne kilogramy, powinniśmy raczej przerzucić się na zdrowy tryb życia. Spożywanie mniejszych regularnych posiłków, usprawni nasz metabolizm. Nie zapominanie o śniadaniu pozwoli rozpocząć jego pracę, natomiast spożywanie wczesnych kolacji, zapobiegnie odkładaniu się zbędnych kalorii.

Unikanie fast foodów i słodyczy sprawi, że nie będziemy mieli problemu z gromadzeniem się toksyn. Dodatkowo powinniśmy pić duże ilości wody. A dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinno być obniżone maksymalnie o 500 kcal.