Czy warto kupować suplementy?

Suplementy to uzupełnienie codziennej diety, dzięki czemu każdy może dostarczyć do organizmu niezbędnych mu do prawidłowego funkcjonowania składników. Suplementy to przede wszystkim cenne witaminy i składniki mineralne, których może brakować w naszym codziennym odżywianiu. A jak wiadomo zdrowe odżywianie to najważniejszy czynnik pozwalający zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Z pewnością warto zadbać o to, by nie zabrakło nam witamin i minerałów. I tu stosowanie suplementów diety często bywa zalecane przez specjalistów. Do korzystania z takich suplementów zmusza nas nieraz samo życie. Pośpiech, stres, zanieczyszczone środowisko i przetworzona żywność są głównym powodem sięgania po suplementy.

Go to nutritionist, come back with... WTF?!?

„Suple” jako dodatek do codziennej diety

Sklepy z suplementami oferują jednak o wiele szerszy asortyment produktów. To nie tylko preparaty zawierające tak cenne dla nas witaminy minerały. Suple wspomagające odchudzanie, wspomagające przemianę materii oraz przyspieszające proces spalania tłuszczu są z jednej strony metodą na walkę z coraz groźniejszą chorobą cywilizacyjną – nadwagą, z drugiej ich stosowanie wzbudza sporo emocji. Dlaczego? Często po takie preparaty sięgają osoby, którym takie suplementy wcale nie są potrzebne. Inną kwestią sporną w przypadku suplementów wspomagających odchudzanie jest fakt, że niektórzy korzystają z takich suplementów, zastępując nimi racjonalną dietę i nadal chętnie objadają się hamburgerami i słodyczami wierząc, że „cudowne suple” rozwiążą ich problem.

Czy warto zatem kupować suplementy? Z pewnością tak, ale pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim korzystać z suplementów diety powinno się wtedy, gdy istnieje uzasadniona potrzeba i gdy ów suplement zostanie odpowiednio dostosowany do potrzeb przyjmującej go osoby. Korzystać przecież można – najważniejsze, by robić to z głową. Suplementy należy traktować jako uzupełnienie zdrowej diety, a nie lek na wszelkie dolegliwości. Nic w końcu nie zapewni nam zdrowia tak skutecznie, jak zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie.

Jeden komentarz